fbpx

הופעות ופסטיבלים

חיי לילה

לינה מפנקת

קניות

קרוזים

פארקים לאומיים

פארקי שעשועים

מתי לנסוע לארצות הברית? מתי מומלץ לבקר בארה"ב לפי אזורים

ארצות הברית היא מדינה גדולה בשטחה ולכן מזג האוויר משתנה מאוד בין אזור לאזור. על מנת שתוכלו להנות ולהפיק את המקסימום מהטיול שלכם בארה"ב חשוב מאוד שתתכננו ותדעו מהם תנאי מזג האוויר בעונה בה אתם מטיילים באזור הטיול שלכם. תמצאו כאן מדריך מעולה עם כל המידע על מזג האוויר בארה"ב.

מזג האוויר בארה"ב:

ארצות הברית היא מדינה מאוד גדולה בשטחה ולכן תמצאו בה מזג אוויר מכל הסוגים. חשוב מאוד לקחת בחשבון את תנאי מזג האוויר באזור הטיול שלכם על מנת לתכנן טיול מוצלח ונעים. למשל- זה לא נעים להיות בפלורידה בעיצומו של הוריקן או בצפון קנדה בחורף בטמפרטורות הרבה מתחת לאפס. ישנם מקומות כגון קליפורניה בהם מזג האוויר נוח כל השנה, אך ישנם מקומות בהם רצוי לטייל רק בעונות מסוימות.
בנוסף, לא כל אתרי התיירות פתוחים במהלך כל השנה. ישנם אתרים רבים, במיוחד באזורים קרים הפתוחים מסוף מאי ועד תחילת ספטמבר, או רק בסופי שבוע, לכן חשוב שתבררו היטב, מראש, את תאריכי ושעות הפתיחה.

אתרים מומלצים שבהם תוכלו להתעדכן במזג האוויר:

The Weather Channel – אתר ערוץ הטלוויזיה של מזג האוויר האמריקאי. נותן תחזית ל- 10 ימים הקרובים ובנוסף מידע רב למטיילים ועדכונים על סערות וסופות.

USA Today – האתר נותן גם תחזית עדכנית וגם תחזית לפי חודשים באזורים שונים בעולם. החיפוש יכול להיות ישירות לפי שם העיר או חיפוש לפי האזור והמדינה. בנוסף תמצאו בו מידע תיירותי מעולה על האזור המבוקש.

 Weather Underground – אתר מזג אוויר לארה"ב ולכל העולם.

Intellicast.com – Weather– תחזית מזג אוויר מפורטת לכל מקום בארה"ב.

Yahoo! Weather  – מזג אוויר לארה"ב ולכל העולם מאתר יאהו 

 https://www.nhc.noaa.gov אתר "מרכז ההוריקנים הלאומי" בו תמצאו את המידע והתחזיות העדכניות ביותר לגבי סופות.  

מזג אוויר בארצות הברית לפי ערים מרכזיות:

מזג האוויר באורלנדו:

אורלנדו ידועה במזג האוויר החמים שלה במשך כל השנה. בחודשי החורף- דצמבר – פברואר, הלחות נמוכה והטמפ' אינה עולה על 22 מעלות צלזיוס.

חודשי הקיץ- יוני- ספטמבר, הם חמים והבילים, הטמפ' בממוצע עומדת על כ- 22 מעלות בלילה, וכ-33 מעלות ביום. ובמרבית הימים בשעות אחה"צ יש סופות רעמים וגשם (המקלות את עומס החום הכבד). אם בחרתם לטייל באזור בחודשים אלה מומלץ שתצטיידו במעיל גשם דק או במטריה. חודשים אלה מועדים גם לסופות הוריקן.

בחודשי האביב והסתיו מזג האוויר נעים ולרוב השמים כחולים וללא עננים.

שימו לב- בכל העונות אל תשכחו להביא עמכם בגדי ים וקרם הגנה.

מזג האוויר בניו יורק:

בניו יורק השינויים בטמפרטורות ובמזג האוויר בניו יורק קיצוניים למדי. הקיץ חם ולח, עם טמפ' ממוצעות של כ- °30 בשעות היום (לעיתים הטמפ' מטפסת בחודשי הקיץ עד ל- 40 מעלות).
החורף קר וקודר, עם טמפ' ממוצעת של כאפס מעלות בשעות היום (אך בחורפים קרים הטמפ' עלולה לצנוח מעלות רבות מתחת לאפס).
באביב ובסתיו הימים נעימים בדרך כלל והלילות קרירים. זהו גם הזמן הטוב ביותר לביקור בעיר. גשם עשוי לרדת בכל חודשי השנה (ממוצע חודשי של 88 מ"מ). שלג יורד בעיקר בין ינואר למרץ. בכל חודשי השנה עשויים להיות הבדלים משמעותיים בטמפ' בין היום ללילה.

מזג האוויר במפלי הניאגרה:

החודשים הקרים ביותר במפלי ניאגרה הם נובמבר עד מרץ, בהם הטמפרטורה הממוצעת היא בין 4 עד מעלה אחת. שלג רב יורד בתקופה זו וחלקים מן המפלים קפואים. גם חודשים אפריל ואוקטובר יכולים להיות קרירים וגשומים.

חודשי הקיץ, יוני עד אוגוסט חמימים עם טמפרטורות של כ-26 מעלות ביום ו- 15 מעלות בלילה. זוהי גם התקופה הטובה ביותר לביקור במפלים. גשם יכול לרדת באזור בכל ימות השנה.
יש לקחת בחשבון שהמפלים משפיעים על תנאי מזג האוויר במקום באפקט של "תרמומטר לח". אפילו ביום שטוף שמש וחמים, תיירים הנמצאים קרוב למפלים נרטבים למדי מהרסס הרב המותז מהם, לכן יש לקחת בגדים עליונים ובעיקר מומלץ להצטייד במעיל גשם דק. לעוד מידע על מפלי הניאגרה.

מזג האוויר בוושינגטון הבירה:

מזג האוויר בוושינגטון מתאפיין בארבע עונות ברורות- הקיץ חם ולח, כמעט טרופי, עם סיכוי גבוה לסופות רעמים בשעות אחה"צ, החורף קר ואפור עם מעט שלג, קרח ובעיקר גשם, ואילו העונות הנעימות ביותר הן האביב והסתיו, הן גם הקצרות ביותר, ובהן הימים חמימים והלילות קרירים.
גשם עשוי לרדת בכל עונות השנה ולכן הצטיידו תמיד במעיל גשם.

מזג האוויר בלאס וגאס:

מזג האוויר בלאס וגאס הוא מדברי. ממוצע הגשמים בעיר עומד רק על כ- 100 מ"מ בשנה וממוצע ימי השמש כ- 300 ימים בשנה. בקיץ חם מאד והטמפ' המקסימליות יכולות להגיע באמצע היום ל- °40  ואף ל- °45 . בשעות הלילה הטמפ' המינימאלית בחורף היא כ- °0. בחודשי החורף יש תנודות קיצוניות בטמפרטורות והן יכולות לנוע מ- °0 בלילה ועד ל- °22 ביום. העונות הנעימות ביותר מבחינת מזג האוויר הן האביב והסתיו אם כי גם בהן יש לעיתים תנודות חריפות.

למרות השינויים הקיצוניים במזג האוויר ניתן לבקר בעיר כל השנה מכיוון שרוב המקומות הם סגורים וממוזגים. לעוד מידע על מזג האוויר בלאס וגאס.

מזג האוויר בסן דייגו:

מזג האוויר של סן דייגו הוא פשוט מושלם. הטמפ' היומית הממוצעת היא 22 מעלות, והיא נעה בין 18 מעלות בחורף ל- 25 מעלות בקיץ. כמות הגשם השנתית היא 250 מ"מ. בשנה אין יותר מעשרה ימי גשם ומרבית ימי החורף שטופי שמש וחמימים. עומס החום אינו רב בקיץ. מזג אוויר זה נובע מהמיקום האידיאלי של העיר בין הים למדבר ומקו הרוחב הגיאוגרפי הנמוך יחסית בו היא שוכנת.

חודש ספטמבר הוא לרוב החודש החם ביותר בשנה עם 25 מעלות וחודש יוני הוא האפרורי ביותר (לכן הוא מכונה בפי התושבים Glum June).

מזג האוויר בלוס אנג'לס:

מזג האוויר בלוס אנג'לס יכול היה להיחשב למושלם אלמלא הערפיח, Smog, המזהם את האוויר. החורף נוח למדי, גשם יורד בעיקר בחודשים נובמבר עד מרץ ולרוב אינו ממושך, אם כי בימים גשומים במיוחד יש חשש לשיטפונות. החודשים החמים ביותר הם יולי עד אוקטובר, אך גם בהם בדרך כלל הטמפרטורות אינן עולות על  28 מעלות. בתקופה זו מזג האוויר משתנה לעיתים קרובות במהירות באותו היום, השמים מעוננים בבוקר ורק לקראת הצוהריים הם מתבהרים.

מזג האוויר בסאן פרנסיסקו:

עמק המונומנטים (Monument Valley) הוא אזור ששוכן על גבול אריזונה ויוטה, ומתאפיין בגבעות בודדות שמסתיימות בצוקים זקופים יחודיים ובדיונות חול אדומות. בזכות הנוף היחודי המקום הפך לאחד מהאתרים המצולמים ביותר בארצות הברית, צולמו בו סרטים כמו- בחזרה לעתיד 3, תלמה ולואיז, משימה בלתי אפשרית 2 ועוד. מומלץ להתחיל את הסיור במרכז המבקרים, ומשם לצאת לסיור עצמאי או מודרך. בשמורה יש מספר גדול של פעילויות ואטרקציות לרבות מסלולי הליכה, טיפוס ורכיבה על סוסים. האזור הכי פופולארי בשמורה הוא נקודת הגבול שמחברת בין מדינות יוטה, קולורדו, ניו מקסיקו ואריזונה.

מזג האוויר באיי הוואי:

אחת הסיבות העיקריות לפופולריות של איי הוואי היא מזג האוויר. מזג האוויר באיים הוא פשוט אידיאלי בכל חודשי השנה- הטמפרטורות נוחות, רוחות מסחר נעימות (Trade Wind), לחות נמוכה יחסית, ימים שטופי שמש ואוויר נקי ללא זיהום תעשייתי. שילוב כל הגורמים הללו הופכים את הוואי למדינה שהכי בריא לחיות בה בכל רחבי ארה"ב.

מכיוון שהוואי נמצאת בקצה האזור הטרופי יש בה שתי עונות שנה עיקריות- קיץ (מאי עד אוקטובר) וחורף (נובמבר עד אפריל).

ההבדלים בטמפרטורות בין החורף והקיץ ובין היום והלילה קטנים ביותר- הטמפ' המקסימאלית הממוצעת בחורף היא כ- 26 מעלות צלזיוס ובקיץ 29 מעלות. בלילה הטמפ' נמוכות ב- 5-6 מעלות צלזיוס בלבד.

בפסגות ההרים הגבוהים, כדוגמת: האליאקלה Haleakala במאווי או מאונה קאה Mauna Kea באי הגדול הטמפ' נמוכות משמעותית ולכן יש ללבוש מעיל עליון קל כאשר מטיילים בהרים בכל ימות השנה. בחורף ניתן לעשות סקי בפסגות הגבוהות ואחרי שעה קלה לשחות במימי הים החמימים באחד החופים בצד המערבי של האיים כאשר השמש זורחת ממעל במלוא עוזה.

טמפרטורת המים היא 23-24 מעלות צלזיוס בחורף ו- 26-27 מעלות בקיץ.

הרוחות שנושבות באזור נקראות רוחות המסחר והן שומרות על האיים ממוזגים ועל לחות נוחה, כך שגם בימי הקיץ החום אינו מעיק.

לכל האיים יש חלוקה ברורה בין שני צדדים: "צד הרוח", Windward שהוא הצד הטרופי והגשום של האי, הנמצא בדרך כלל בצד הצפוני והמזרחי של האי והידוע בקשתות המרהיבות שלו ו"צד המחסה" Leeward, שהוא הצד היבש, שטוף השמש, הנמצא בצד הדרומי והמערבי של האי. כך, כל אחד יכול לבחור את מזג האוויר המועדף עליו. לעיתים, דקות ספורות של נסיעה מפרידות בין גשם טרופי שוטף ויערות גשם, לבין אדמה צחיחה ושמיים כחולים. מכיוון שהוואי נמצאת בקצה האזור הטרופי, עצמת קרינת השמש חזקה מזו שאנו מורגלים לה ולכן חשוב מאד להתמרח היטב בקרם עם מקדם הגנה גבוה ולהצטייד במשקפי שמש וכובעים. הסיכוי לסערות טרופיות באיי הוואי קטן בהרבה מאשר באזורים טרופיים אחרים כגון: האיים הקאריביים. מרבית הסערות הטרופיות (הוריקנים) המתפתחות באוקיאנוס השקט (בדרך כלל בחודשי הקיץ) כלל לא מגיעות לחופי הוואי. בחמישים השנים האחרונות רק שלוש סערות גרמו לנזקים משמעותיים.

מזג האוויר באריזונה:

אריזונה נחשבת לאחת המדינות החמות בארצות הברית, הטמפרטורה בקיץ יכולה להגיע ל 52 מעלות צלזיוס! ולכן עונת הקיץ היא לא תקופה מומלצת לטיול באזור.

תקופת האביב (פסח), והסתו מבחינת מזג אוויר זו תקופה נהדרת לטיול באזור. גם תקופת החורף היא תקופה מעולה לטיול בערים באריזונה, הטמפרטורות לא מאוד נמוכות ואין הרבה משקעים. שימו לב שתקופת החורף לא מתאימה לטיול בהרים הגבוהים של המדינה וכן בפארק הגרנד קניון מפני שהם מושלגים.

מזג האוויר בסיאטל:

סיאטל ידועה כעיר גשומה במיוחד וזאת מכיוון שרק ב 55 ימים בשנה היא שטופת שמש וברוב ימות השנה יורד בה גשם או שהיא אפורה וערפילית. יחד עם זאת כמות המשקעים השנתית בעיר היא 970 מ"מ בשנה, הרבה פחות משל ניו יורק, וושינגטון או אטלנטה. הגשם בסיאטל הוא בדרך כלל גשם קל ועדין, אך גם כאשר הוא פוסק השמים נותרים לרוב מעוננים. החודשים הכי פחות גשומים הם יולי ואוגוסט עם 5-6 ימי גשם בחודש בלבד.

הודות לקרבתה לאוקיינוס ולזרמי אוויר חם יחסית, הטמפרטורות בסיאטל נוחות ולרוב אינן יורדות מתחת לאפס. שלג יורד בעיר לעיתים רחוקות למדי. בקיץ הטמפרטורות נעימות ונדיר שהטמפרטורה מגיעה מעל ל- 30 מעלות צלזיוס.

מזג האוויר באטלנטה:

מזג האוויר בעיר נוח ברוב ימות השנה. יש בה הבדלים ברורים בין ארבע עונות השנה.
בקיץ, חם ולח. אמנם המקומיים מכנים אותה "Hotlanta", אך מטחי גשם האופייניים לשעות אחר הצהריים מקררים מעט את האוויר ובסך הכל היא בהחלט נסבלת בחודשי הקיץ (לא פחות מאשר ניו יורק, וושינגטון או תל אביב).
ימי החורף נעימים ובהחלט ניתן לטייל בהם בפארקים ולשבת במסעדות לא מקורות, אך הלילות קרים. לפחות פעם בחורף יורד שלג בעיר. כמות המשקעים בכל עונות השנה דומה למדי, כך שתמיד כדאי להיות מצוידים במעיל גשם או מטריה. הטמפרטורות הנוחות ביותר לביקור באזור הן באביב ובסתיו.

עדיין לא הצטרפתם לקהילת הפייסבוק הגדולה לארה"ב?

כתבות אחרונות​