fbpx

הופעות ופסטיבלים

חיי לילה

לינה מפנקת

קניות

קרוזים

פארקים לאומיים

פארקי שעשועים

אסטה לארה"ב- ככה תכנסו לארה"ב בקלות ובלי בירוקרטיה

השמיים לארה"ב נפתחו! החל מ 20 באוקטובר 2023  ישראל נכנסה רשמית לרשימה המצומצמת של המדינות הפטורות מויזה לארצות הברית. השינוי הזה מאפשר לכל ישראלי לנסוע לטיול בארה"ב בקלות, במהירות, ובלי הרבה בירוקרטיה באמצעות בקשה במערכת אסתא.
הכנו לכם מדריך מקיף להוצאת אישור ESTA.

מה זה אסתא ומה היתרונות שלה?

ESTA היא מערכת אישור אלקטרוני המאפשרת כניסה לארה״ב לטיול, ביקור או עסקים לטווח קצר (עד 90 יום). האישור מתקבל תוך 72 שעות. תוקף האישור הוא לשנתיים. חשוב לציין שעל מנת להיכנס לארה"ב עם אישור ESTA, יש להציג כרטיס של טיסה היוצאת מארה"ב בטווח של 90 יום ממועד הכניסה לארה"ב.

בעבר, מי שהיה רוצה לנסוע לארצות הברית היה נתקל בהרבה מאוד בירוקרטיה- היה צריך למלא טופס ארוך ומסורבל של בקשה לויזה, לשלם אגרה גבוה, ללכת לשגרירות, להמתין בתור, להתראיין, ורק לאחר שבוע לקבל את הדרכון עם אשרת הויזה. כיום, הודות לפטור מויזה, המצב הרבה יותר פשוט, אתם יכולים לקבל את אשרת הכניסה לארצות הברית הנקראת אסתא (ESTA), בתור כמה שעות ובלי לצאת מבית.

הוצאת ESTA שלב אחרי שלב:

לפני שאתם מתחילים בתהליך חשוב שתוודאו שיש לכם דרכון ביומטרי בתוקף, כרטיס אשראי לתשלום האגרה, וכתובת ואיש קשר בארה"ב.
חשוב לדעת- מילוי הטופס מתבצע באנגלית. במידה ואתם לא דוברי אנגלית, חשוב שתבקשו מחבר או מבן משפחה לעזור לכם.

אחרי שווידאתם שיש לכם את כל אלו, כנסו לאתר הבקשה הרשמי, או הורידו את האפליקציה רשמית- להורדה במכשירי אפל, להורדה במכשירי גוגל.

בשלב הראשון המערכת תבקש ממכם להעלות תמונה של הדרכון שלכם או לסרוק אותו. לאחר מכן תצטרכו למלא טופס פרטים אישיים באנגלית.
בשלב השני תצטרכו למלא את פרטי הנסיעה שלכם כולל כתובת אחת בה אתם צפויים לשהות, ומספר טלפון של איש קשר.
בשלב השלישי תצטרכו לענות על שאלות "כן" ו"לא". שאלות אלו הן בעיקר שאלות של מצב רפואי ועבר פלילי. חשוב לקרוא לפני שעונים על כל שאלה.
בשלב הרביעי תצטרכו לאמת ולאשר את כל הפרטים שמסרתם.
בשלב החמישי תצרכו לשלם את האגרה (21 דולר), ולהמתין.
האישור לבקשה ישלח אליכם לכתובת הדואר האלקטרוני שציינתם תוך 72 שעות. חשוב שתדפיסו את האישור ותשמרו אותו לביקורת הגבולות בארצות הברית.

עכשיו כל מה שנשאר לכם הוא להתחיל לתכנן את הטיול שלכם, לארוז מזוודה, ולהתחיל להנות.

מה ההבדלים בין ויזה לאסתא?

ההבדל העיקר בין ויזה לאסתא הוא משך השהיה בארה"ב- אסתא מקנה שהיה של עד 90 יום, ואילו ויזה מקנה שהיה של עד 180 יום. הבדל נוסף הוא התוקף, הויזה בדרך כלל תקפה ל 10 שנים, ואילו האסתא רק לשנתיים.
חשוב לציין שהפטור מויזה הוא רק לויזת תייר. סטודנטים, ואנשי עסקים, עדיין צריכים להוציא ויזה בשגרירות בדרך הישנה.

אם יש לי ויזה בתוקף האם אני מחויב בהוצאת אסתא?

התשובה היא לא.  אם יש לכם ויזה בתוקף אין צורך להוציא גם אישור אסתא. כאשר יגמר התוקף של הויזה תצטרכו להוציא ויזה חדשה או אסתא.

האם ילדים ותינוקות מחויבים בהוצאת אישור אסתא?

התשובה היא כן. כל אדם הנוסע לארצות הברית בכל גיל צריך למלא טופס בקשה לאישור ESTA. ילדים קטנים מתחת לגיל 18 ינפיקו את האישור בתוך הבקשה של הוריהם. חשוב לשים לב שלילדכם יש דרכון ביומטרי בתוקף. חשוב לדעת- החל משנת 2017 מדינת ישראל מנפיקה דרכון ביומטרי לכל אזרחיה הן לבגירים והן לקטינים. אם יש לכם דרכון ישן תוכלו להחליף אותו בהליך פשוט בכל לשכות האוכלוסין ברחבי הארץ.

מה עושים במקרה של סירוב להנפקת אישור אסתא?

עקב מדיניות אבטחה ופרטיות, המערכת לא מספקת את הסיבה בגינה אישור הנסיעה נדחה. אם אתם סבורים שהדחייה נובעת מטעות, אתם יכולים לגשת לאתר האינטרנט של DHS TRIP , זהו אתר ממשלתי המספק תשובות לאנשים שיש להם שאלות או מחפשים פתרון בנוגע לקשיים הקשורים לחציית גבולות ארה"ב. סיבות נפוצות לסירוב הן- מילאת תשובה "כן" בשאלון בטעות, עבר פלילי, סורבתם להנפקת ויזה בעבר.
בכל אופן אם אישור ה-ESTA נדחה, תוכלו תמיד להגיש בקשה לויזה.

האם מומלץ להיעזר בחברה חיצונית בהוצאת אשרת אסתא?

בדרך כלל לא. תהליך הוצאת אישור האסתא הוא תהליך קצר ופשוט בהרבה יותר מתהליך הוצאת ויזה. הוא אומנם כולו באנגלית אבל השאלות בו הן בסיסיות ולא מורכבות. אם יש לכם קושי במילוי הטופס באנגלית מומלץ שתעזרו בחברים או בבני משפחה. במידה ואין לכם את אלו תוכלו להיעזר בחברה חיצונית בתשלום נוסף.

איך מגישים בקשה לויזה?

את הבקשה לויזה מגישים על גבי טופס DS-160. זהו בעצם טופס אלקטרוני באנגלית. אם אתם מתקשים בהבנת הביטויים באנגלית אתם יכולים לעמוד עם העכבר על השאלה ויופיע לכם תרגום. על השאלון ניתן לענות רק בעברית ולא באנגלית.

בסיום מילוי השאלון תתבקשו לאשר את נכונות הטופס ולחתום עליו. חשוב שלפני השליחה של הטופס תעברו עליו שוב ותבדקו שכל הפרטים נכונים. לאחר אישור הטופס תקבלו דף עם ברקוד, חשוב שתדפיסו את הדף עם הזה ותביאו אותו ליום הריאיון.

לאחר מילוי השאלון תצרכו לשלם את האגרה ולקבוע תאריך לראיון. הראיונות מתבצעים בשתי השלוחות של שגרירות ארה"ב- בתל אביב ובירושלים. בדרך כלל התורים לשגרירות בתל אביב ארוכים יותר.

esta

איך עובד הריאיון לויזה?

הריאיון לויזה מתחלק ל 3 שלבים:

שלב 1- בדיקת המסמכים. נציג בכניסה יוודא שכל המסמכים שהבאתם תקינים.

שלב 2- לקיחת טביעת אצבע. הקונסול יקח תביעה של כל אחת מהאצבעות שלכם.

שלב 3- ראיון אצל הקונסול. אתם יכולים לבחור לנהל את הריאיון בעברית או באנגלית. הריאיון הוא בדרך כלל קצר וכל מטרתו הוא לוודא שאתם לא מעוניינים להגר לארצות הברית.

בשלב השלישי תקבלו מהקונסול תשובה במקום. אם סורבתם הדרכון שלכם יוחזר אליכם. אם עברתם את הריאיון, הדרכון שלכם יישאר בשגרירות ותקבלו אותו חזרה דרך דואר שליחים עד הבית עם ויזה מודפסת. בדרך כלל הויזה ניתנת ל 10 שנים. תמצאו כאן מדריך מעולה להוצאת ויזה לארה"ב.

רוצים שמדריך טיולים מנוסה יתכנן לכם את הטיול המושלם לארה"ב?

התכנון כולל- תכנון טיול מותאם אישית, הזמנת מלונות, הזמנת טיסות ורכב במחירים משלמים, וסיוע אישי במהלך הטיול.
קצת עלינו- עם שנים של ניסיון לצד מאגר ידע עדכני מקצועי וקהילתי עצום על ארצות הברית, אנחנו נעשה לכם סדר בבלאגן ונחסוך לכם המון זמן וכסף, עם תכנון מדוקדק עד הפרט הקטן ביותר, כדי להגשים לכם את הטיול החלומי שמותאם בדיוק לכם אישית.

 

עדיין לא הצטרפתם לקהילת הפייסבוק הגדולה לארה"ב?

כתבות אחרונות​