fbpx

הופעות ופסטיבלים

חיי לילה

לינה מפנקת

קניות

קרוזים

פארקים לאומיים

פארקי שעשועים

טיפים להשכרת רכב בארה"ב

במהלך הטיול אנו נדרשים להמון נסיעות חלקן קצרות וחלקן ארוכות. הרכב הוא אמצעי חשוב מאוד להגיע מיעד ליעד ולבקר בנקודות עניין , אטרקציות מרכזי בילוי במהירות ובקלות.

לינה במרכז העיר אינה תמיד הפתרון להתניידות לביקור באטרקציות ונקודות עניין מאחר והערים בארצות הברית גדולות מאוד כך שישנו צורך בכלי רכב / תחבורה להתנייד. לחלק מהיעדים ניתן להגיע על ידי שימוש בתחבורה ציבורית  אך בחלק מין היעדים שימוש בתחבורה ציבורית הינו מורכב יותר לכן אני ממליץ לשכור כלי רכב על מנת להתנהל בצורה עצמאית ולא מוגבלת.

על מנת להתגבר על נושא החנייה ומחיר החנייה יש אפשרות להשכיר מלון סמוך לנמל התעופה או בפריפריה כך שהחנייה לרוב בחינם ומחיר של המלונות יכול להיות זול משמעותית.

12 טיפים שימושיים להשכרת רכב:

1. ראשית יש להחליט ולבחור רכב המתאים לכמות המטיילים וכמות המזוודות על מנת לאפשר נוחות לכולם במהלך הנסיעות. למשפחה מומלץ לבחור דוג׳ קרוואן (7 מקומות ישיבה)  שהוא אידיאלי, מרווח ונוח מאוד (מניסיון של מספר טיולים משפחתיים).

2. מומלץ לשכור את הרכב כבר מהארץ דרך סוכן נסיעות עם אפשרות לשינוי או ביטול. כדאי לבצע סקר באינטרנט בין חברות ההשכרה השונות לפני שאתם שוכרים את הרכב מכיוון שישנם הבדלים במחירים בין החברות.
בטיול האחרון שכרתי רכב מאוויס ישראל שנמצאו כזולים ביותר עבור הטיול שתכננתי אך זה נתון לשינויים. חברות מומלצות להשכרת רכב הינן אוויס, אלאמו, אופרן ו/או חברת דולר. מניסיון, חברות אלו לא אכזבו בטיולים קודמים.

3. ביטוח הרכב – השכרת רכב מסוכן בארץ כוללת בד"כ את סעיפי הביטוח הבאים:
ביטוח ביטול השתתפות עצמית במקרה של נזק (CDW Super )ובמקרה של גניבה  super  tp)), הרחבה של ביטוח צד ג‘ עד מיליון דולר (SLI ), ק“מ ללא הגבלה ואת כלל המיסים המקומיים. במידה ובחרתם להוסיף גם כיסויים להחזר השתתפות עצמית ו/או כיסויים נוספים, אלו האחרונים יכללו בשובר .
במעמד השכירות הקפידו לקחת מספרי טלפון לכל מצב חירום כגון תקר, תאונה או כל בעיה ברכב.

4. חשוב לשים לב שאם שוכרים רכב ביעד Xומחזירים ביעד Y ייתכן ותדרשו לשלם דמי החזרה לכן כדי לבדוק את הנושא מראש בעת השכרת הרכב.
במידה ושוכרים רכב בארצות הברית ונדרשים להחזיר לקנדה, יש לבדוק מבעוד מועד אפשרות ותנאים.

5. במעמד השכרת הרכב תתבקשו להציג רישיון נהיגה (הכרחי) ורישיון בין לאומי (לא בהכרח) ואת כרטיס האשראי של מזמין הרכב (חובה). כרטיס האשראי נועד לתשלום דמי פיקדון לתקופת השכירות ולצורך תשלומים נוספים כגון כבישי אגרה נזקים וכו׳.
יש לוודא כבר בארץ שהכרטיס פעיל !

6. בזמן לקיחת הרכב תינתן לכם (לרוב) אפשרות לבחירת רכב מאותו דגם או "משפחה". הקפידו לבחור רכב שנסע הכי פחות מיילים הכולל מולטימדיה ואפשרות חיבור לפלאפון ו/או חיבורי USB. הקפידו לבדוק את הרכב היטב ובמידה ויש פגמים, יש לעדכן מיד את נציג החברה במקום.

7. לא מומלץ להוסיף שום שירות או להחליף רכב באחד מסניפי נמל התעופה מכיוון שהמיסים על כל תוספת הינם גבוהים בעשרות אחוזים. לדוגמא: אני ביקשתי להחליף רכב בנמל תעופה ונדרשתי ל 46 אחוזי מס.
לא מומלץ לשכור רכב בנמלי התעופה המחירים גבוהים מאוד והמס כפול ומשולש מאשר מסוכן בארץ.

8. אין לחתום על תוספות שלא נחוצות כגון תשלום מראש על כבישי אגרה באזור שאין בו כבישי אגרה או שאינכם מתעדים לנסוע בהם וביטוחים נוספים שאתם כבר מכוסים בביטוח הכללי לטיסה ועוד.

9. לאחר ביצוע הזמנת הרכב ישלח אליכם וואוצ'ר השכרה עם פרטי הזמנת הרכב.
ממליץ לכם לבדוק כי כל תנאי ההשכרה אכן מצוינים בו:

מועד השכרת הרכב, תאריך ושעה ותקופת ההשכרה.

נקודת השכרת והחזרת הרכב לרבות כתובות מפרוטות. יש לברר את שעות עבודה של נקודות אלו מבעוד מועד כדי להגיע בשעות הפעילות.

סעיפי הביטוח.

סוג הרכב.

הגבלת ק"מ נסיעה ( במידה ויש).

לוודא שהציוד שהוזמן אכן רשום כגון: כיסא תינוק, GPS וכו'.

מד הדלק בעת החזרת הרכב.

נהגים הרשאים לנהוג ברכב (מספר הנהגים, גיל ועוד)

10. מחירי הדלק בארצות הברית זולים וניתן לצפות בהבדלי מחירים בין תחנות הדלק (אפילו בין תחנות צמודות). מחיר התשלום הוא אינו לליטר כמו בישראל אלא לגאלון (שווה ל3.786 ליטר).
ישנה אפשרות לתדלק בכרטיס אשראי או במזומן מול הקופאי שבחנות הנוחות בתחנת הדלק.

11. גיל מינימום לנהג ראשי-21 . שימו לב כי מתחת לגיל 25 תתווסף תוספת משמעותית במחיר הביטוחים.

12. מומלץ להזמין רכב עם אפשרות ביטול יממה לפני לקיחת הרכב.

הערה : לא מומלץ לשכור רכב במנהטן ניו יורק.

רוצים שמתכנן טיולים מנוסה יתכנן לכם את הטיול המושלם לארה"ב?

חסכו זמן והמון כסף עם תכנון טיול בהתאמה אישית. התכנון כולל- תכנון טיול מותאם אישית, הזמנת מלונות, הזמנת טיסות ורכב במחירים סופר משתלמים, ואפילו סיוע אישי במהלך הטיול.

קצת עלינו- עם שנים של ניסיון לצד מאגר ידע עדכני מקצועי וקהילתי עצום על ארצות הברית, אנחנו נעשה לכם סדר בבלאגן ונחסוך לכם המון זמן וכסף, עם תכנון מדוקדק עד הפרט הקטן ביותר, כדי להגשים לכם את הטיול החלומי שמותאם בדיוק לכם אישית.

 

עדיין לא הצטרפתם לקהילת הפייסבוק הגדולה לארה"ב?

כתבות אחרונות​