fbpx

הופעות ופסטיבלים

חיי לילה

לינה מפנקת

קניות

קרוזים

פארקים לאומיים

פארקי שעשועים

ויזה תייר לארה"ב- ככה תוציאו ויזה בקלות ובמהירות

התחלתם סוף סוף לתכנן את הטיול הגדול לארה"ב, אבל לפני התכנונים תשוב שתהיה לכם בדרכון ויזה תקפה לארה"ב. תהליך הוצאת הויזה כולל מילוי טפסים בצורה מקוונת, וראיון בשגרירות. על מנת להקל עליכם את כל התהליך כתבנו לכם את המדריך להוצאת ויזה כולל טיפים שימושיים, שיעזרו לכם להוציא ויזה בקלות ובמהירות.

מהי ויזת תייר לארה"ב?

הויזה הנפוצה ביותר לארה"ב היא ויזת תיירות, שנקראת גם ויזה מסוג B1 או B2.

ויזת תייר מאפשרת להגיע לארצות הברית למטרות הבאות:

1. טיול, ביקור משפחה או חברים, טיפול רפואי, לימודים שאינם אקדמאים ושאינם מוכרים לצרכי תעודה או נקודות זיכוי כלשהן (לתקופות קצרות מאוד), השתתפות בתחרויות (לא מקצועיות וכל עוד לא מקבלים גמול כספי עבור השתתפות) ספורט, מוזיקה ועוד.

2. התייעצות עם שותפים עסקיים, השתתפות בכנס או וועידה, הסדרת רכוש, ניהול משא ומתן על חוזה, חיפוש הזדמנויות עסקיות להשקעה.

כמה עולה להוציא ויזה לארה"ב?

כיום אגרת ויזת תייר עומדת על 160$.

המחיר כולל משלוח של הויזה ישירות אל ביתכם עם שירות השליחים של דואר ישראל.

ניתן לשלם את האגרה באתר של השגרירות בכרטיס אשראי בינלאומי בלבד, או בבנק הדואר בשקלים במזומן בלבד. במקרה של סירוב האגרה אינה מוחזרת.

בנוסף יהיו לכם עלויות נוספות כמו- הגעה לשגרירות, שמירת חפצים, וחניה.

איך מגישים בקשה לויזה?

את הבקשה לויזה מגישים על גבי טופס DS-160. זהו בעצם טופס אלקטרוני באנגלית. אם אתם מתקשים בהבנת הביטויים באנגלית אתם יכולים לעמוד עם העכבר על השאלה ויופיע לכם תרגום. על השאלון ניתן לענות רק בעברית ולא באנגלית.

בסיום מילוי השאלון תתבקשו לאשר את נכונות הטופס ולחתום עליו. חשוב שלפני השליחה של הטופס תעברו עליו שוב ותבדקו שכל הפרטים נכונים. לאחר אישור הטופס תקבלו דף עם ברקוד, חשוב שתדפיסו את הדף עם הזה ותביאו אותו ליום הריאיון.

לאחר מילוי השאלון תצרכו לשלם את האגרה ולקבוע תאריך לראיון. הראיונות מתבצעים בשתי השלוחות של שגרירות ארה"ב- בתל אביב ובירושלים. בדרך כלל התורים לשגרירות בתל אביב ארוכים יותר.

איך עובד הריאיון לויזה?

הריאיון לויזה מתחלק ל 3 שלבים:

שלב 1- בדיקת המסמכים. נציג בכניסה יוודא שכל המסמכים שהבאתם תקינים.

שלב 2- לקיחת טביעת אצבע. הקונסול יקח תביעה של כל אחת מהאצבעות שלכם.

שלב 3- ראיון אצל הקונסול. אתם יכולים לבחור לנהל את הריאיון בעברית או באנגלית. הריאיון הוא בדרך כלל קצר וכל מטרתו הוא לוודא שאתם לא מעוניינים להגר לארצות הברית.

בשלב השלישי תקבלו מהקונסול תשובה במקום. אם סורבתם הדרכון שלכם יוחזר אליכם. אם עברתם את הריאיון, הדרכון שלכם יישאר בשגרירות ותקבלו אותו חזרה דרך דואר שליחים עד הבית עם ויזה מודפסת. בדרך כלל הויזה ניתנת ל 10 שנים.

איזה מסמכים צריך להביא לראיון?

דרכון בתוקף של חצי שנה לפחות קדימה.
דרכונים קודמים שפג תוקפם והייתה בהם ויזה לארצות הברית.
דף אישור מילוי טופס הבקשה (הדף עם הברקוד).
אישור תשלום אגרה.
דף אישור זימון לראיון.
תמונה העומדת בדרישות (עדיף להביא 2 תמונות). חשוב שהתמונה תהיה תקנית, למידע נוסף.
מסמכים תומכים.

טיפים שימושיים שיעזרו לכם להוציא ויזה בקלות

הוכיחו קשר לישראל– במסגרת הגשת בקשת הוויזה שלכם תדרשו להראות תלושי משכורת, עסק, לימודים בישראל או כל מסמך אחר הקושר אתכם לארץ. הקונסול רוצה שתוכיחו לו שאתם רואים את עתידכם בישראל. בנוסף אם יש לכם נכסי נדל"ן או נכסים גדולים אחרים בישראל מומלץ להביא מסמכים המראים זאת (כמו נסח טאבו וכו). שימו לב שמסמכים על נכסים בארץ אומנם מוכיחים זיקה לארץ אך הם פחות חזקים מעבודה או לימודים מפני שתמיד ניתן למכור את אותם נכסים.

מלאו את הטפסים בצורה מדויקת- מילוי הטפסים הוא החלק החשוב ביותר בבקשת הוויזה שלכם. חשוב שכל המידע שאתם מוסרים יהיה רלוונטי ומדויק ככל האפשר. אל תשקרו! אם השגרירות תתפוס אתכם על שקר היא יכולה למנוע ממכם כניסה לארה"ב לכל חייכם.

התלבשו בלבוש הולם וייצוגי והקפידו על שפת גוף– עשו רושם ראשוני טוב. דברו ברור ובביטחון והקפידו להסתכל למראיין בעיניים. התלבשו בלבוש הולם וייצוגי ודברו בצורה קצרה וברורה.

סורבתם לויזה? אתם לא צריכים לחכות– הרבה אנשים טועים לחשוב שאם הם סורבו לויזה הם צריכים לחכות חצי שנה עד שיוכלו להגיש בקשה חדשה. הדבר לא נכון. אם סורבתם לויזה אתם יכולים להגיש בקשה חדשה מייד באותו היום ולקבוע ראיון חדש. כמובן שתצטרכו לשלם שוב את האגרה.

מי לא חייב להגיע לראיון לויזה?

מי שמחדש ויזה שהונפקה אחרי שנת 2008 והתוקף של הויזה שלו פג ב 12 חודשים האחרונים. יכול לוותר על ראיון בשגרירות.

ילדים מתחת לגיל 14 או מבוגרים מעל גיל 80 אינם נדרשים להגיע פיסית לשגרירות. ילדים מתחת לגיל 14 נדרשים להציג מסמכים נוספים. למידע נוסף.

חשוב לציין שבשני המקרים עדיין תדרשו למלא את טופס DS-160, לשלם את האגרה, ולשלוח את כל הטפסים באמצעות הדואר.

רוצים שמתכנן טיולים מנוסה יתכנן לכם את הטיול המושלם לארה"ב?

חסכו זמן והמון כסף עם תכנון טיול בהתאמה אישית. התכנון כולל- תכנון טיול מותאם אישית, הזמנת מלונות, הזמנת טיסות ורכב במחירים סופר משתלמים, ואפילו סיוע אישי במהלך הטיול.

קצת עלינו- עם שנים של ניסיון לצד מאגר ידע עדכני מקצועי וקהילתי עצום על ארצות הברית, אנחנו נעשה לכם סדר בבלאגן ונחסוך לכם המון זמן וכסף, עם תכנון מדוקדק עד הפרט הקטן ביותר, כדי להגשים לכם את הטיול החלומי שמותאם בדיוק לכם אישית.

 

עדיין לא הצטרפתם לקהילת הפייסבוק הגדולה לארה"ב?

כתבות אחרונות​