fbpx

הופעות ופסטיבלים

חיי לילה

לינה מפנקת

קניות

קרוזים

פארקים לאומיים

פארקי שעשועים

מכס והגירה בארצות הברית

הוצאתם ויזה, ארזתם מזוודה, טסתם לפחות 11 שעות, והגעתם סוף סוף אל שערי ארצות הברית, עכשיו רק נשאר לכם לעבור את תהליך ההגירה. על מנת שתעברו את התהליך בקלות ובהצלחה הכנו לכם מדריך עם כל מה שאתם צריכים לדעת ולקחת איתכם.

איזה טפסים צריכים למלא בכניסה לארצות הברית?

כיום אין צורך למלא יותר טפסים בכניסה לארצות הברית, את כל ההצהרות הנוסעים מתבקשים לעשות היום בעמדות האוטומטיות הנקראות Automated Passport Control (APC) . עמדות אלו הותקנו בכל שדות התעופה הבינלאומיים בארצות הברית. בעמדות אלו תתבקשו לסרוק את הויזה שלכם, לענות על שאלות, ולהצטלם. חשוב לציין שעמדות אלו נועדו בעיקר לקצר את התורים ולהקל על פקידי ההגירה והן לא מבטלות את תקנות המכס בארה"ב

מהו תהליך הכניסה לארצות הברית?

חשוב להדגיש שקבלת ויזה לא מבטיחה לכם אוטומטית כניסה לארצות הברית, עליכם בנוסף לעמוד בתקנות ההגירה של ארה"ב.
בכניסה לשדה התעופה הבינלאומי, בעמדות האוטומטיות, תתבקשו לסרוק את הויזה שלכם ותשאלו שאלות לגבי פרטי הטיסה שלכם ומטרת הנסיעה שלכם. לאחר התשאול במכונות האוטומטיות המכונה תוציא לכם דף סיכום עם כל הפרטים שמסרתם, ותעברו לתשאול אצל פקיד ההגירה. בדרך כלל רוב הפקידים לא שואלים הרבה שאלות וחותמים מידית על הדרכון. אך יש פקידי הגירה ששואלים שאלות כמו מהי מטרת הניסה שלכם? איפה תשהו? היכן תבקרו? לשם מה הגעתם? וכו. חשוב שתענו לפקיד בצורה יפה ורצינית, אל תשקרו ואל תצחקו, האמריקאים מאוד רציניים בכל מה שנוגע להגירה למדינה. אם פקיד ההגירה יחשוד שאתם לא דוברים אמת הוא יעביר אתכם לחדר צדדי בו תשאלו שאלות על ידי פקיד הגירה בכירים יותר. חשוב שבמקרה הזה תענו על כל השאלות ברצינות ותוכיחו שמטרת הטיול שלכם היא לא למטרת הגירה או שהיה בלתי חוקית.  
לאחר החתימה על הדרכון תוכלו להיכנס לשערי ארצות הברית.

כמה זמן מותר לשהות בארצות הברית עם ויזת תייר?

הזמן המקסימלי שניתן לשהות בארצות הברית עם ויזת תייר הוא חצי שנה. אם פקיד ההגירה החליט להגביל את זמן השהיה שלכם לפחות מחצי שנה התאריך החדש יהיה כתוב בכתב יד על החותמת בדרכון שלכם. חשוב להדגיש שאם אתם רוצים להאריך את זמן השהיה שלכם מעל לחצי שנה תצרכו להגיש בקשה באופן נפרד.

מה אסור להכניס (או צריך להצהיר) לארצות הברית?

הרשימה לא סופית אבל מסכמת את רוב המוצרים והדברים שיש להצהיר עליהם כשנכנסים לארה"ב.

מוצרי חקלאות- פירות וירקות טריים, גרעינים, זרעים, אדמה. אסור להכניס.
אוכל- מוצרי בשר ועוף, אוכל מבושל, מוצרי אוכל שאינם ארוזים באריזתם המקורית. אסור להכניס.
תרופות- נתן להכניס תרופות לשימוש אישי, אך התרופות צריכות להיות באריזתן המקורית יחד עם אישור רפואי או מרשם.
כסף- אם הכנסתם לארה"ב סכום מזומן או שווי מזומן של מעל 10,000 דולר תצטרכו להצהיר עליו מול פקידי המכס האמריקאי. תמצאו באתר של ההגירה פרטים נוספים.

טיפים שיעזרו לכם להיכנס לארצות הברית בקלות:

קחו איתכם תיעוד של מסלול הטיול שלכם– חשוב שתשמרו בטלפון שלכם או תדפיסו את מסלול הטיול שלכם והוכחות לכך שמטרת הכניסה שלכם היא לא למטרת הגירה. למשל- הזמנת מלונות, הזמנת רכב, הזמנת טיסות פנים וכו.

תהיו אמיתיים– אל תנסו להסתיר שום דבר, דברו בנימוס, וענו על השאלות באופן ענייני.

רוצים שמתכנן טיולים מנוסה יתכנן לכם את הטיול המושלם לארה"ב?

חסכו זמן והמון כסף עם תכנון טיול בהתאמה אישית. התכנון כולל- תכנון טיול מותאם אישית, הזמנת מלונות, הזמנת טיסות ורכב במחירים סופר משתלמים, ואפילו סיוע אישי במהלך הטיול.

קצת עלינו- עם שנים של ניסיון לצד מאגר ידע עדכני מקצועי וקהילתי עצום על ארצות הברית, אנחנו נעשה לכם סדר בבלאגן ונחסוך לכם המון זמן וכסף, עם תכנון מדוקדק עד הפרט הקטן ביותר, כדי להגשים לכם את הטיול החלומי שמותאם בדיוק לכם אישית.

 

logo-facebook

עדיין לא הצטרפתם לקהילת הפייסבוק הגדולה לארה"ב?

כתבות אחרונות​