הופעות ופסטיבלים

חיי לילה

לינה מפנקת

קניות

קרוזים

פארקים לאומיים

פארקי שעשועים

תעודת נכה בארצות הברית

אם יש לכם תעודת נכות ישראלית תוכלו בקלות לקבל הנחות והטבות משמעותיות בחו"ל. האמריקאים מאוד מתחשבים באנשים עם מוגבלויות ונותנים להם קדימות בתורים, בתיאטראות, פארקים, ומופעים ואפילו הנחות משמעותיות במאות אלפי אתרים ואטרקציות. אז איך מקבלים את ההטבות ומה בדיוק אפשר לקבל? תמצאו כאן את כל התשובות.

מה נותנת תעודת הנכה בארצות הברית?

תקבלו הנחות בכניסה למקומות תיירותיים– כמעט בכל המקומות התיירותיים כמו- מוזיאונים, פארקים, תצפיות, פארקי שעשועים ועוד, תקבלו הנחות משמעותיות עם הצגת תעודת הנכה שלכם.

תוכלו לבקש לשבת בשורות הראשונות– כמעט בכל התיאטראות, היכלי הספורט, נותנים תעדוף לאנשים עם תעודת נכות. אם תציגו את תעודת הנכות שלכם בכניסה תוכלו לשפר את המיקום שלכם באולם.

תוכלו לקצר את זמן ההמתנה במקומות תיירותיים ופארקי שעשועים– אנשים עם נכות כמעט לא צריכים להמתין בתור בפארקי השעשועים בארצות הברית. פשוט הציגו לשומר בכניסה לתור את תעודת הנכות שלכם והוא כבר ייקח אתכם לתחילת התור וידאג שלא תחכו יותר מידי. גם המלווים שלכם יוכלו להצטרף אליכם ולדלג על התור. הפארקים שמכבדים את תעודת הנכות הם- דיסנילנד, דיסניוורלד, סיקס פלאג, יוניברסל סטודיו, ועוד.

תוכלו לקצר את זמן ההמתנה במקומות ממשלתיים- כמו שדות תעופה, בדיקות קורונה ועוד. פשוט הציגו את תעודת הנכה שלכם לשומר או אחראי בנמל התעופה, והוא כבר ידאג שלא תמתינו זמן רב מידי. חשוב להדגיש שבמקרים של בעיה רפואית, זקנה, נשים בהריון בחודש מתקדם, תוכלו לבקש לדלג על התור גם בלי הצגת תו נכה ואפילו לקבל כיסא גלגלים. האמריקאים מאוד מתחשבים באנשים עם מוגבלויות ומנסים להקל עליהם.

האם תעודת הנכה הישראלית תקפה בארצות הברית?

התשובה היא לא, תעודת הנכה הישראלית לא תקפה בארצות הברית אבל היא משמשת אתכם להוצאת תעודת נכה בינלאומית.

חשוב להדגיש שתעודת הנכה הבינלאומית תקפה לשנה אחת מיום ההוצאה שלה.

איך ניתן להוציא תעודת נכה בינלאומית?

על מנת להנפיק תעודת נכה בינלאומית יש לפנות לארגון אלו"ט בטלפון או במייל ולמלא טופס קצר. לאחר מילוי הטופס ושליחת תמונה תקבלו את כרטיס הנכה הבינלאומי בדואר. אם אתם צריכים את התעודה באופן דחוף תוכלו להגיע למשרדים בתל אביב ולהפיק אותה. לפרטים נוספים בקרו באתר של אלו"ט.
חשוב להדגיש שתעודת הנכות הבינלאומית אינה בהכרח מקנה לכם תו חניה לנכים בארצות הברית.

כיצד ניתן להנפיק תו חניה לנכים בארצות הברית?

אז כמו שציינו קודם, תעודת הנכות הבינלאומית וישראלית לא בהכרח מקנות לכם תו חניה בארצות הברית. הדבר תלוי בעיקר במדינה בארצות הברית בה אתם מטיילים, יש מדינות בארה"ב שמכבדות את תעודת הנכה הבינלאומית כתו חניה ויש מדינות שלא. במידה והמדינה שאליה אתם נוסעים לא מקבלת את תעודת הנכה כתו חניה תצטרכו ללכת למשרד הרישוי המקומי ולבקש את התו.

עדיין לא הצטרפתם לקהילת הפייסבוק הגדולה לארה"ב?

כתבות אחרונות​