איך מתארגנים לטיול קמפינג?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

טיול קמפינג, הכולל שילוב של לינה באוהל ובמלונות, הוא טיול מושלם. הוא מאפשר גמישות רבה במיוחד (בניגוד לטיול קרוואן למשל), הוא זול במאוד (לינה בחניון לילה ציבורי עולה סביב 30 דולר ללילה ובחלק מהלילות אפשר אף ללון בחניונים חינאיים), ובעיקר – הוא מזכה את מי שבוחר בו בלינה במקומות היפים ביותר, בלב השמורות באזורים שמוקפים בטבע הנהדר של ארה"ב. אז איך מתארגנים לטיול שכזה? ההתארגנות נחלקת לשניים: 1. בחירת והזמנת מקום בחניוני לילה. 2. רכישת ציוד.

נטע דגני כתבה 15 מדריכי נסיעות לצפון אמריקה.
רוצים לקרוא על טיפים נוספים לטיול? גלשו למדור מידע שימושי באתר של נטע דגני
כל הזכויות על התמונות והטקסט שייכות לנטע דגני

חניוני לילה

כדאי מאוד ללון בחניונים הציבוריים של השמורות ופחות בחניונים פרטיים, שהם גם פחות יפים וגם משמעותית יותר יקרים. ברוב החניונים היפים יש להזמין מקום מראש, ומכיוון שהמקומות נתפסים מהר בדרך כלל אין כאן הרבה מקום לגמישות. חלונות ההזמנה בדרך כלל נפתחים 4-6 חודשים לפני מועד ההגעה לחניון – משתנה בין שמורה לשמורה (כלומר אם אתם מתכוונים ללון בחניון ב-1.7 חלון הזמנה שנפתח 6 חודשים מראש יפתח עבורכם ב-1.1). יש חניונים פופלארים (למשל בשמורות זאיון, ארצ'ס ויוסמיטי) שבהם אם לא תיכנסו להזמין מקום בשנייה (אבל ממש בשנייה) שחלון ההזמנה נפתח, סיכוי רב שתתקשו מאוד למצוא מקום פנוי בהמשך. בשמורות רבות יש גם חניונים שהלינה בהם היא על בסיס מקום פנוי (הרבה מהחניונים הללו אגב נסגרו לקהל בשנה שעברה בשל הקורונה). במקרה זה כדאי להגיע לחניון בשעות הבוקר, להמתין שיתפנה מקום, לתפוס אותו (בדרך כלל על ידי תשלום במעטפה ותליית הספח על עמוד בכניסה לסייט שלכם), ורק אז לצאת לטייל. אם מטיילים בסופי שבוע או בחגים לאומיים הסיכוי לתפוס מקום בחניונים אלה לא רב. מחוץ לשמורות יש גם אזורים בהם ניתן ללון שלא בחניון מסודר (בעיקר ביערות הלאומיים ובאדמות BLM) אך במקרים אלה צריך להכיר את החוקים כדי לדעת לדעת בדיוק היכן מותר והיכן אסור ללון.

התארגנות על ציוד

בטיולים שלי, אני ובני משפחתי סוחבים חלק נכבד מהציוד מארץ (שכן כבר הצטיידנו בשקי שינה ובמזרונים טובים וכן באוהל קומפקטי שגם עמיד נגד גשם). את הציוד אנחנו מכניסים לשני קיטבגים שבהם בעצם מרוכז רוב מה שישמש לנו בית במהלך הטיול. את הדברים הגדולים והזולים יותר – שאין טעם להביא מהארץ – כמו למשל צידנית, אנחנו קונים בוולמרט בתחילת הטיול. מי שאין לו ציוד מהבית יכול לעשות הזמנה של הציוד שכדאי שיהיה איכותי (ובעיקר שקי שינה שמתאימים לטמפרטורות קרות וכן אוהל שעמיד בפני גשם) באאוטלט של חנות REI (שבה יש לעתים מבצעים טובים) שאותה אפשר לאסוף בחנות בתחילת הטיול (כדאי לבצע את ההזמנה כשבועיים לפני מועד הטיול המתוכנן). את הדברים הזולים יותר (מזרונים, גזיה, כלי אוכל, פנסים) אפשר לרכוש בוולמרט (שם תמצאו בדרך כלל את המחירים הזולים ביותר).

רוצים לקרוא על טיפים נוספים על טיולי קמפינג? לחצו כאן 

לתכנון טיול בארה"ב בקליק לחצו כאן 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
מתנה מאיתנו. קבלו בחינם צ'ק ליסט עם כל מה שאתם צריכים וחייבים לארוז

כתבות רלוונטיות

מידע שימושי

המרת כספים בנתב״ג

ביטוח נסיעות