מה הדרך הכי טובה להזמין מלונות בארצות הברית?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כתבה- נטע דגני

נטע דגני כתבה 15 מדריכי נסיעות לצפון אמריקה.
רוצים לקרוא על טיפים נוספים לטיול? גלשו למדור מידע שימושי באתר של נטע דגני
כל הזכויות על התמונות והטקסט שייכות לנטע דגני

בניגוד לדעה הרווחת בפני רבים – שבמהלך רואד טריפ בארצות הברית אפשר לנסוע במרחבים ולעת ערב להיכנס למוטל נחמד ופשוט ולמצוא חדר פנוי (ובזול), בשנים האחרונות קשה למצוא חדר זמין בעונות התיירות באזורים הפופולאריים ללא הזמנת מקום מבעוד מועד, ובנוסף המחירים כבר מזמן לא זולים. לכן, אם מתכננים ללון באתרי תיירות פופולאריים (קרוב לשמורות הטבע הלאומיות למשל) חובה להזמין מקום מראש (כמה חודשים מראש, ואף יותר מכך). אם רוצים לשמור על הספונטאניות אפשר לעשות הזמנות כפולות (כלומר להזמין לינה בשני מקומות שונים לאותו לילה), וקרוב למועד לבטל את אחד הלילות. מדיניות הביטולים בדרך כלל נוחה (בין אם מזמינים דרך אתרים סיטונאיים כדוגמת בוקינג או הוטלס ובין אם מזמינים באתר המלון) ולכן הגיוני יותר להזמין ובמידת הצורך לבטל, מאשר לא להזמין ולהסתכן בכך שלא תמצאו מקום. דבר נוסף שכדאי לשים אליו לב היא העובדה שבשנים האחרונות, בניגוד לעבר הרחוק, המחירים עולים משמעותית ככל שהמועד מתקרב – לכן אם תזמינו חדר במלון חצי שנה מראש הוא יהיה קרוב לוודאי זול משמעותית מאשר את תזמינו את אותו חדר בדיוק ולאותו תאריך בהתראה של חודש מראש.

 

מבחינת אתרי הזמנה של מלונות – האתרים הסיטונאים (כדוגמת בוקינג והוטלס) מאפשרים הזמנה נוחה – ההזמנה/בחירת החדר/הביטול יהיו תמיד באותו פורמט וכל ההזמנות ישמרו בחשבון אחד, פלוס למי שמתקשה עם אנגלית יש אפשרות לעבוד עם אתר בעברית. בנוסף, המחירים באתרים אלה דומים בדרך כלל למחירים באתרי המלון ומדיניות הביטולים תהיה בדרך כלל דומה (אבל לא תמיד – כדאי תמיד לבדוק זמינות, מחיר ומדיניות ביטולים גם באתר המלון – לעתים תופתעו להיווכח בהבדלים). אפשרות אחרת היא לבצע את ההזמנה ישירות באתרי המלונות. במקרה זה אפשר לזכות לעתים בהנחה (ובהמשך אף לצבור נקודות לקרדיט ללילות בחינם) אם פותחים חשבון חברות ברשת (ללא עלות, Member Price). דרך נוספת לזכות בהנחה בחלק מהרשתות (בהנחה שמבצעים את ההזמנה באתר המלון) היא לבחור בתעריף טריפל איי (AAA Rate, יש לעשות לשם כך כרטיס טריפל איי בממסי) או למבוגרים שבינינו – לבחור בתעריף פנסיונר (יש רשתות בהן תעריף זה מתחיל בגיל מוקדם יחסית – סביב גיל 55). בכל מקרה, בין אם מבצעים את ההזמנה באתרים הסיטונאים ובין אם מבצעים אותן באתר המלון – כדאי לוודא לפני ביצוע ההזמנה שהדירוג של המלון סביר (כדאי מאוד לא לרדת מדירוג של ציון 8 באתר בוקינג, ועדיף לא לרדת מציון 8.5).

 

יש לציין שיש אתרי תיירות פופולאריים במיוחד שחלק מהמלונות שבהם לא עובדים כלל עם אתרים סיטונאים (הם בכל מקרה בתפוסה מלא רוב השנה ופשוט לא משתלם להם). במקרים אלה הדרך הטובה ביותר לדעת אילו מלונות מוצעים באזור מסוים היא להיכנס לאתר טריפרדוויזור ובו לאתר את רשימת המלונות בעיירה או באתר התיירות שבו אתם מחפשים לינה, ודרך רשימה זו להגיע ישירות לאתרי המלונות. כמו כן, גם מלונות בשמורות הלאומיות עצמן לא עובדים עם אתרים סיטונאים בדרך כלל, ואם רוצים להזמין בהם לינה כדאי להיכנס לאתר השמורה (תחת Lodging) ודרכו להגיע אל רשימת המלונות (במלונות אלה יש להזמין בדרך כלל מקום מבעוד מועד, לעתים אף שנה מראש). כדי להגיע לאתר השמורה הזינו בגוגל את שם השמורה ולאחר מכן את nps (national park service), למשל Yosemite nps (ולעמוד הלינה ביוסמיטי לחצו כאן).

 

רוצים לקרוא על טיפים נוספים לטיול? לחצו כאן 

לתכנון טיול בארה"ב בקליק לחצו כאן 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
מתנה מאיתנו. קבלו בחינם צ'ק ליסט עם כל מה שאתם צריכים וחייבים לארוז

כתבות רלוונטיות

מידע שימושי

המרת כספים בנתב״ג

ביטוח נסיעות